بیمه دانشجویی در ترکیه

ساخت وبلاگ

انواع بیمه درمانی در ترکیه

در ترکیه مانند دیگر کشور ها انواع و اقسام خدمات بیمه وجود دارد. بیمه اتومبیل، بیمه سرقت، بیمه آتش سوزی و ... . اما در این مقاله قصد داریم بیمه سلامت در ترکیه، که داشتن آن برای همه افراد الزامی است را معرفی نماییم و شرایط تعرفه های آنها را با یکدیگر مقایسه نماییم تا با انتخاب خود بتوانید مناسبترین آن را انتخاب نمایید. بنابراین در این بخش تمرکز ما به معرفی انواع بیمه سلامت در ترکیه خواهد بود. بیمه های سلامت در ترکیه به دو دسته بیمه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. برای اخذ اقامت ترکیه از بیمه های خصوصی استفاده می شود و ما در این بخش انواع آن را معرفی می کنیم.

بیمه اقامت ترکیه

بیمه ی خصوصی کشور ترکیه که به زبان ترکی با ouml;zel sigorta شناخته می شود، همان بیمه اقامت ترکیه است که مورد استفاده قرار می گیرد. در میان شرکت های بیمه خصوصی تقریبا سطح پوشش ها مشابه هست و همگی در یک سطح قرار می گیرند و به طور کلی مزیت خاصی نسبت به یکدیگر ندارند. اگر دفتر بیمه یا شرکتی ادعا داشت که پوشش های بیشتری را با قیمت بالاتری برای شما مناسب است، آن را باور نکنید و همچنان کمترین هزینه بیمه در ترکیه را برای بیمه اقامت خود انتخاب نمایید.

بیمه دانشجویی

دانشجویان که در ترکیه پس از تمام مراحل ثبت نام خود و پس از دریافت برگه دانشجویی یا همان ouml;ğrenci belge باید نسبت به دریافت بیمه خود اقدام نمایند. دانشجویان پس از زمان اتمام پروسه ثبت نام به مدت سه ماه برای دریافت بیمه خود مهلت دارند، و با ارائه مدارک دانشجویی خود به اداره بیمه می توانند خود را بیمه نمایند. این بیمه تمام هزینه های درمانی را پوشش می دهد. هزینه بیمه دانشجویی در ترکیه ماهانه مبلغ پایه 500 لیر است که البته با توجه به سن دانشجو افزایش خواهد داشت.لازم به ذکر است قبل از ارائه این بیمه که به SGK شناخته می شود از شما تست سلامت گرفته می شود که در صورتی که از نظر سلامتی مورد تایید قرار نگیرید، پوشش بیمه برای شما لحاظ نخواهد شد. بیمه sgk ترکیه در صورتی که در کشور ترکیه مشغول به کار رسمی شده اید، کارفرما موظف است برای شما درخواست بیمه نماید و هزینه بیمه ی شما بر عهده کارفرما خواهد بود. طبق قوانین کار ترکیه هر شرکت به ازای هر 5 نیروی کار شهروند ترکیه می تواند یک نیروی کار خارجی استخدام نماید. این بیمه شامل پوشش هزینه های درمانی و پوشش قسمتی از هزینه های دارو را برای فرد و همسر او و فرزندان زیر 18 سال وی می باشد.

دنا دانلود...
ما را در سایت دنا دانلود دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : bdena-download4 بازدید : 48 تاريخ : يکشنبه 28 آبان 1402 ساعت: 13:48